TOMTOM 410
-
- Berichten: 33
- Lid geworden op: 09-02-2016 10:23
TOMTOM 410
Beste leden,
Ik hoop dat iemand mij kan helpen met een uitdaging die ik heb met mijn TT 410. Het inladen van routes in geen probleem en ik weet dat je het beste een GPX route kan inladen. Ik zoek routes via google en die laadt ik dan in mijn Tomtom. Als ik dan de route bekijk zie ik een blauwe route lijn lopen (bijvoorbeeld rondje noord holland). Ik heb dan 2 uitdagingen: 1) hoe kan ik zien of de route klokgewijs loopt of tegen de klok in? kan ik dat dan ook wijzigen als ik de route andersom wil rijden?; en mijn belangrijkste uitdaging 2) hoe kan ik vanuit mijn huis (of waar ik dan ook ben) navigeren naar het dichtstbijzijnde plek van de route, dus niet de officiële start van de route en vanuit die plek de route gaan rijden. Ik weet bijna zeker dat ik iets fout doe, maar het lukt mij tot op heden niet. Alle tips and tricks zijn welkom.
Groet,
Jeroen
Ik hoop dat iemand mij kan helpen met een uitdaging die ik heb met mijn TT 410. Het inladen van routes in geen probleem en ik weet dat je het beste een GPX route kan inladen. Ik zoek routes via google en die laadt ik dan in mijn Tomtom. Als ik dan de route bekijk zie ik een blauwe route lijn lopen (bijvoorbeeld rondje noord holland). Ik heb dan 2 uitdagingen: 1) hoe kan ik zien of de route klokgewijs loopt of tegen de klok in? kan ik dat dan ook wijzigen als ik de route andersom wil rijden?; en mijn belangrijkste uitdaging 2) hoe kan ik vanuit mijn huis (of waar ik dan ook ben) navigeren naar het dichtstbijzijnde plek van de route, dus niet de officiële start van de route en vanuit die plek de route gaan rijden. Ik weet bijna zeker dat ik iets fout doe, maar het lukt mij tot op heden niet. Alle tips and tricks zijn welkom.
Groet,
Jeroen
-
- Berichten: 33
- Lid geworden op: 04-02-2016 14:50
Heb je al bij Mr GPS gekeken??
https://www.youtube.com/watch?v=2IOILi4cD-o
https://www.youtube.com/watch?v=2IOILi4cD-o
-
- Berichten: 33
- Lid geworden op: 09-02-2016 10:23
Tomtom 410
Yep, ik had al gekeken bji Mr GPS, maar helaas kom ik er nog niet uit.
Ik neem aan dat er meerdere leden zijn die een Tomtom (410) hebben dus ik hoop dat ze mij kunnen uitleggen wat ik fout doe .
Ik neem aan dat er meerdere leden zijn die een Tomtom (410) hebben dus ik hoop dat ze mij kunnen uitleggen wat ik fout doe .
-
- Berichten: 187
- Lid geworden op: 03-02-2016 21:48
-
- Berichten: 31
- Lid geworden op: 09-02-2016 22:43
Ik gebruik Tomtomgo op mijn smartphone.
Dit is dezelfde software maar met minder functies.
Het werkt als volgt.
Ga naar: https://mydrive.tomtom.com/nl_nl
Maak daar zelf een spannende route of laad een bestaande gpx route in, niet vergeten synchroniseren aan te zetten.
Route wordt draadloos op de telefoon gezet.
Bij een tomtom 410 kun je de route naar het Sd kaartje kopieren.
Ik laad via Tomtom Mydrive de gpx route altijd als Track in, want dan wordt er niets ter nadele van je route berekend.
Navigeren:
start je Tomtom.
Menu/Mijn routes en klik op de route die je wilt rijden.
Tomtom geeft nu de route weer op de landkaart.
LET OP!! Klik niet op rijd en ga nog niet rijden
klik op menu / Huidige track
Nu heb je 2 keuzes: Rijd naar beginpunt, of Rijd naar Track.
klik op rijd naar track en hij navigeert naar het dichtsbijzijnde punt van de route.
Hierbij kijkt hij wel naar het route profiel. Snelst, kortst. kronkel.
Je kunt niet zien wanneer je weer terug bent op de route, want alles gebeurt met een blauwe lijn.
Voor Tomtom kastjes kun je Tomtom Mydrive Connect downloaden voor op de pc.
Dit is dezelfde software maar met minder functies.
Het werkt als volgt.
Ga naar: https://mydrive.tomtom.com/nl_nl
Maak daar zelf een spannende route of laad een bestaande gpx route in, niet vergeten synchroniseren aan te zetten.
Route wordt draadloos op de telefoon gezet.
Bij een tomtom 410 kun je de route naar het Sd kaartje kopieren.
Ik laad via Tomtom Mydrive de gpx route altijd als Track in, want dan wordt er niets ter nadele van je route berekend.
Navigeren:
start je Tomtom.
Menu/Mijn routes en klik op de route die je wilt rijden.
Tomtom geeft nu de route weer op de landkaart.
LET OP!! Klik niet op rijd en ga nog niet rijden
klik op menu / Huidige track
Nu heb je 2 keuzes: Rijd naar beginpunt, of Rijd naar Track.
klik op rijd naar track en hij navigeert naar het dichtsbijzijnde punt van de route.
Hierbij kijkt hij wel naar het route profiel. Snelst, kortst. kronkel.
Je kunt niet zien wanneer je weer terug bent op de route, want alles gebeurt met een blauwe lijn.
Voor Tomtom kastjes kun je Tomtom Mydrive Connect downloaden voor op de pc.
XT1200z - 2010
-
- Berichten: 33
- Lid geworden op: 09-02-2016 10:23
TT 410
Beste Henk68,
Dank voor je bericht.
Ik heb alles gedaan wat be beschrijft (gpx route ingeladen in Mydrive, synchronisatie aangezet, etc. Daarna via kabel in mijn TT geladen. Daarna track geladen, niet op rijden geclicked , maar direct weer naar menu en huidige track. Daarna geclicked op Rijd naar Track. Helaas navigeert hij weer naar het beginpunt van de track en niet naar het dichtstbijzijnde punt vanaf mijn huis. Enig idee wat ik verkeerd doe?
Groet,
Jeroen
Dank voor je bericht.
Ik heb alles gedaan wat be beschrijft (gpx route ingeladen in Mydrive, synchronisatie aangezet, etc. Daarna via kabel in mijn TT geladen. Daarna track geladen, niet op rijden geclicked , maar direct weer naar menu en huidige track. Daarna geclicked op Rijd naar Track. Helaas navigeert hij weer naar het beginpunt van de track en niet naar het dichtstbijzijnde punt vanaf mijn huis. Enig idee wat ik verkeerd doe?
Groet,
Jeroen
-
- Berichten: 9
- Lid geworden op: 21-04-2018 15:20
-
- Berichten: 31
- Lid geworden op: 09-02-2016 22:43
-
- Berichten: 33
- Lid geworden op: 09-02-2016 10:23
Tt 410
Beste Henk,
Deze specifieke route begint in Alkmaar en ik woon in omgeving Purmerend. Deze route loopt ook langs Oosthuizen en das niet erg ver van mijn huis. Ook bij andere routes, bijvoorbeeld een in Limburg navigeert hij gewoon naar het begin punt en niet naar het dichtstbijzijnde punt. Ik snap er niets meer van .Kan het misschien liggen aan het formaat (gpx) of aan andere instellingen?
Deze specifieke route begint in Alkmaar en ik woon in omgeving Purmerend. Deze route loopt ook langs Oosthuizen en das niet erg ver van mijn huis. Ook bij andere routes, bijvoorbeeld een in Limburg navigeert hij gewoon naar het begin punt en niet naar het dichtstbijzijnde punt. Ik snap er niets meer van .Kan het misschien liggen aan het formaat (gpx) of aan andere instellingen?